24 kwietnia na terenie firmy FD-3 w Białej Podlaskiej rozegrany został Super Sprint, który był klasyfikowany jako 2 runda Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego, rajd organizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski.

W zawodach wzięło udział 17 zawodników, z terenu województw lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego.  Zawodnicy mieli do dyspozycji dwie konfiguracje trasy.  Każda trasa miała około 1,5 km długości, wg opinii zawodników trasy były bardzo ciekawe, szybkie, ale też wymagające i techniczne. Zawodnicy każdą trasę przejeżdżali  dwukrotnie. Zwycięzcą rundy został Adam Junczyk z Automobilklubu Bialskopodlaskiego startujący Audi A3 1,8T. Na drugim stopniu podium znalazł się Michał Kraciuk również z Automobilklubu Bialskopodlaskiego który startował Audi A4 1,8T kombi. Podium zamknął Leszek Kokoszka z Węgrowskiego Klubu Motorowego startujący SAABem 9-2x. Wymagające trasy dały się we znaki kierowcom i autom, do mety ostatniego odcinka dojechało 14 kierowców.

W przygotowaniu trasy pomagał ciężki sprzęt FD-3, OSP Sidorki i Instel oraz ochotnicy z Automobilklubu. Trasa została tak poprowadzona żeby możliwe było oglądanie przejazdów aut przez widzów, podczas zawodów a także była możliwość śledzenia wyników w Internecie. O wyrównanym poziomie rywalizacji może świadczyć strata drugiego zawodnika tylko 0,05 sekundy na mecie do zwycięzcy.

Wkrótce informacje na temat kolejnych imprez planowanych przez Automobilklub Bialskopodlaski, serdecznie wszystkich zapraszamy. Dziękujemy uczestnikom, sponsorom, a także wszystkim osobom które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy. Szczegółowe wyniki na stronie akbiala.pl.

GP

DO POBRANIA

wyniki_2 RUNDA SUPER SPRINT

GALERIA