Komunikat

  1. Rajd Bialski został odwołany.

W piątek 22.09.2023 r. o godzinie 15.30 odebraliśmy z Wydziału Dróg Urzędu Miasta długo wyczekiwaną decyzję na Wykorzystanie dróg w sposób szczególny. Niestety decyzję odmowną. W uzasadnieniu wskazane zostało Postanowienie Komendy Wojewódzkiej Policji o  negatywnym zaopiniowaniu naszego wniosku.

Po odebraniu decyzji na niespełna 24 godziny od rozpoczęcia imprezy nie pozostało nam nic innego jak ją odwołać. Na dzień 27.09.2023 czekamy na wysłane pocztą Postanowienie Komendy Wojewódzkiej które do nas nie dotarło pocztą tradycyjną, ani na naszego maila, pomimo deklaracji wysłania jej natychmiast. Po otrzymaniu Postanowienia odniesiemy się do jego zapisów i wydanej na jej podstawie decyzji.

Zgodnie z zapisami regulaminu wpisowe zostało zwrócone w poniedziałek. Podziękowaliśmy też naszym sponsorom zwracając udzielone na organizacje imprezy wsparcie, pozostały nam rachunki do zapłacenia.

Zarząd Automobilklubu dziękuje wszystkim którzy poświęcili swój czas i pieniądze w celu zorganizowania tej imprezy. Dziękujemy osobom, firmom i instytucjom które nam zaufały i wsparły organizację tej imprezy, uczestnikom którzy zdecydowali się wziąć w niej udział oraz tym którzy  liczyli że będzie dane po raz kolejny obejrzeć przejazdy konkursowe w naszym mieście. Mamy nadzieję że pomimo tego że zmuszeni zostaliśmy do odwołania imprezy dane nam będzie jeszcze się spotkać. O decyzjach na temat organizacji kolejnych imprez będziemy informować na naszych stronach.

 Opis

Jak ważna jest organizacja takich imprez? Tym razem nie udało nam się jednak przekonać opiniujących. Odpowiednio zaplanowana i zabezpieczona trasa, zweryfikowani uczestnicy, przeszkoleni sędziowie, zabezpieczenie medyczne i ratownicze podczas trwania imprezy, zamknięty, wyłączony z ruchu teren i wyznaczone bezpieczne strefy, okazały się nie wystarczające.

W sobotę odbyło się spotkanie członków KSS Automobilklubu podczas którego została przedstawiona i omówiona sytuacja klubu po odwołaniu rajdu, oraz odbył się krótki trening.

 

W niedzielę uczestniczyliśmy w „XIV zakończeniu sezonu motocyklowego” na terenie C.H. Oskar. Dostarczyliśmy pojazd na pokaz zasad zachowania na miejscu wypadku oraz pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem ratowników drogowych PZM z KLUB Motocyklowy GROM i Automobilklub Bialskopodlaski. Pokaz ratownictwa drogowego z udziałem druhów z OSP Sławacinek Stary . Zorganizowaliśmy też pokaz Martwa strefa – widok z kabiny kierowcy ciężarówki, dzięki firmie #PDPlogistics i oznakowaniu udostępnionemu przez WORD Biała Podlaska można było sprawdzić widok z kabiny kierowcy ciężarówki i uświadomić sobie jak niebezpieczne może być wbieganie pod pojazd stojący przed przejściem dla pieszych. Koło „Bialskie Klasyki” i sekcja sportów samochodowych zaprezentowały swoje pojazdy.

Foto: Michał Leszczyński

Więcej zdjęć w galerii:

XIV Bialskopodlaskie Zakończenie Sezonu Motocyklowego – Ul. Północna https://www.facebook.com/media/set?vanity=1096635802&set=a.10222143423710034

 

Film archiwalny z poprzedniej edycji:  https://youtu.be/TAgtIZ5SBH4?si=1bhpfTqBsHvF6lW5