Turystyka

Turystyka

Sekcja Turystyki Automobilklubu Bialskopodlaskiego prowadząc swoją działalność popularyzuje piękno terenów południowego Podlasia, pobudza aktywność w poznawaniu swojego otoczenia, kultury i przyrody. W poprzednich latach w działalności sekcji wyróżniali się:  Wacław Kononow, Zbigniew Domański, Zdzisław Kozłowski, Krzysztof Smoleński oraz Maciej Sobieszczuk, w ostatnich latach organizacją imprez zajmują się bracia Bartłomiej i Michał Parafiniukowie którzy również są najaktywniejszymi zawodnikami z naszego klubu. Dzięki uczestnictwu naszych zawodników i wynikom uzyskiwanym w tych startach nasz klub organizował w 2006 roku jedną z rund Turystyczno Nawigacyjnych Mistrzostw Polski. Cyklicznie organizowane są kolejne edycje „Szwajcarii Podlaskiej” oraz „Podlaskiej Jesieni” imprez z długą tradycją.

Od 2011 roku Automobilklub zorganizował 10 rajdów turystyczno-nawigacyjnych w których łącznie udział wzięło  ok. 200 osób
Ponadto 2011 – bracia Bartek i Michał  Parafiniuk zostali mistrzami Okręgu Lubelskiego PZM, klub został sklasyfikowany na 3 miejscu w Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PZM .
2012 – Bartek i Michał  Parafiniuk zostali wicemistrzami w Turystyczno-Nawigacyjnych Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PZM
2013 – klub dodatkowo zajął 4 miejsce w klas. Kierowców Marcin Brygoła i 3 w klas. pilotów Marek Domański.
W 2014 Klub został mistrzem okręgu .Bartek Parafiniuk i Daniel Smoleński zostali mistrzami Okręgu Lubelskiego PZM,   Marcin Brygoła zajął 3 miejsce w klas. kierowców.
W 2015 Klub sklasyfikowany był na 3 miejsce w okręgu. Najwyższe 5 miejsce zdobył Bartłomiej Parafiniuk a Michał Parafiniuk zdobył 3 miejsce w klasyfikacji pilotów. Imprezy organizowane w tym roku cieszyły się wyjątkową frekwencją.
W 2016 Klub został wicemistrzem okręgu. A Bartek i Michał Parafiniukowie mistrzami Okręgu.

AUTOMOBILKLUB W LICZBACH

0
Autoklubowiczów
0
Przeprowadzonych imprez
0
Przeprowadzonych szkoleń
0
Zadowolonych klubowiczów