Po raz kolejny na torze Biała Podlaska zagoszczą auta jeżdżące głównie bokiem.

Od 11.00 rozpocznie się trening a około 15.00 odbedą się zawody. Kibiców nie musimy przekonywać o tym jak widowiskowy jest drift. Zawodników nie musimy przekonywać o zaletach naszego toru, przy każdej okazji pojawiają się. Automobilklub zaprosił zawodników na piknik z okazji 40lecia Automobilklubu. Trening i zawody zorganizuje i poprowadzi DriveArt, swój udział zapowiada wielu czołowych zawodników.

Zapraszamy do udziału w treningu i zawodach driftingowych o Puchary 40-lecia Automobilklubu Bialskopodlaskiego w dniu 21 sierpnia 2016. Do startu dopuszczeni będą uczestnicy spełniajacy poniższe kryteria. Jest to niewątpliwa forma dla wszystkich chętnych do doszlifowania swoich umiejętności i sprawdzeniu ich z doświadczonymi zawodnikami w drifcie. Zgłoszenia uczestnictwa odbywaja się poprzez wypełnienie i odesłanie formularza zamieszczonego poniżej oraz złożeniu podpisanego formularza w dniu imprezy w biurze zawodów. Wpisowe w wysokości 200 zł należy wpłacać na konto AK Bialskopodlaskiego nr 85 1240 2177 1111 0010 3930 5977 z dopiskiem DRIFT do dnia 18 sierpnia 2016 lub w dniu zawodów w biurze w wysokości 250 zł.

08:00 – Otwarcie Bram dla Uczestników, wjazd do parku maszyn, max. do godz. 11.00

9:30 – 10.00 – Podstawowe badania kontrolne 10:00 – Briefing obowiązkowy dla uczestników

10:15 – 14:45 – trening / Drift-Taxi

15:00 – 16:00 – kwalifikacje

16:15 – Briefing obowiązkowy- ogłoszenie wyników

16:30 – 17:30 – Zawody TOP 8/16

18:00 – zakończenie

Jeśli będziemy wszyscy działać sprawnie, i uda nam się zakończyć zawody wcześniej, istnieje jeszcze możliwość krótkiego treningu na koniec 😉

 

Do treningów/zawodów będą dopuszczone auta wyposażone w:

-fotel kubełkowy,

-pasy bezpieczeństwa 4pkt, (zalecane 3”),

-gaśnicę 2KG, -klema + akumulatora musi być osłonięta,

-el. nadwozia poprawnie przymocowane, a ostre krawędzie osłonięte

-komplet śrub we wszystkich kołach

-zalecana jest klatka bezpieczeństwa wg.zał J FIA

 

Do Drift-Taxi i przewozu pasażerów, dopuszczone będą tylko auta wyposażone w:

-klatkę bezpieczeństwa,

-fotel kubełkowy dla pasażera,

-4pkt. pasy bezpieczeństwa dla pasażera

 

Kierowca OBOWIĄZKOWO MUSI posiadać KASK, zalecane są rękawice i kombinezony, jeśli kierowca nie posiada kombinezonu, musi być ubrany w długie spodnie. Kierowca jak również pasażer, na starcie musi mieć na głowie założony i zapięty kask, również być prawidłowo zapięty w pasy, w innym przypadku nie zostanie wpuszczony na tor, będzie to bardzo restrykcyjnie sprawdzane przez startowego, więc proszę abyście wcześniej przygotowali odpowiednio swoje auta i wyposażyli się w dodatkowe kaski jeśli chcecie wozić pasażerów. Koszt udziału 200zł, w tym wejściówka dla kierowcy + 2osoby, ze względu, iż jest to impreza masowa, biletowana organizowana przez AK Biała Podl. dodatkowe osoby płatne wg cen biletów organizatora na miejscu imprezy. Bilety do Drift-Taxi, będą sprzedawane pod namiotem DriveArt koszt- 50zł. Organizator imprezy Automobilklub Biała Podlaska – 40 lecie Automobilklubu Bialskopodlaskiego. Nad przebiegiem treningu oraz zawodów, będą czuwać DriveArt oraz Sposób Motorsport!

Zapraszamy!