19 sierpnia rozegrany został Puchar Moto Bar & Hotel w Super Sprintach, który był klasyfikowany jako runda Pucharu Zarządu Okręgowego w SuperSprintach, rajd organizowany przez Automobilklub Bialskopodlaski.

W zawodach wzięło udział 17 zawodników, reprezentujących automobilkluby: Lubelski, Chełmski, Podlaski, Kielecki i Królewski a także zawodnicy niezrzeszeni. Zawodnicy mieli do dyspozycji trzy trasy, Motobar –próba organizowana w lokalizacji gdzie było zorganizowane biuro rajdu, na tej próbie został rozegrany Prolog, a także Power Stage na zakończenie rajdu, oraz dwie trasy tradycyjnie rozgrywane na bialskim lotnisku, na każdej z nich rozegrane zostały trzy przejazdy.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Marcin Malinowski z AK Podlaskiego, przed Michałem Kraciukiem i Krzysztofem Wierzbickim z AK Podlaskiego. Szczegółowe wyniki w załączniku. Pogoda podczas całej imprezy była gorąca, bez opadów, nawierzchnia była w większości sucha, temperatura w okolicach 30 stopni.

Impreza towarzysząca: Podczas imprezy odbył się zlot „Biała na kółkach” organizowana przez Low Biała, Bialskie Klasyki Nocą, Tor Biała Podlaska i firmę Car Audiomaniak gromadząca wszystkich sympatyków motoryzacji, dzięki czemu nasze zawody mogły się cieszyć większą frekwencją widzów.

Również w ciągu weekendu z AK: W sobotę na bialskim lotnisku odbyło się spotkanie Szkoły Bezpiecznej Jazdy, trening sportowy oraz klubowy Super Sprint, relacja z soboty w oddzielnym artykule. Dziękujemy uczestnikom, sponsorom, a także wszystkim osobom które przyczyniły się do sprawnej organizacji imprezy, szczegóły i wyniki na stronie archiwum.akbiala.pl.

 

Tekst: GP/akbiala.pl
Video: Tor Biała Podlaska

Wyniki Sobota Klasy | 18-08-2018

Wyniki Sobota Klasyfikacja Generalna | 18-08-2018

Wyniki Niedziela Klasy | 19-08-2018

Wyniki Niedziela Klasyfikacja Generalna | 19-08-2018