Impreza WeLoveCars, która odbyła się 5 lipca w Ciechanowie, zebrała blisko 400 unikatowych aut z całej Polski, od klasyków po superszybkie auta marzeń.

 

Organizator zapewnił mnóstwo atrakcji i konkurencji m.in.

– Car Limbo

– Air-ride Show

– pokazy kaskaderskie Motocircus

– Drift Taxi

– pokazy detailingu

– runda eliminacyjna mistrzostw polski Car Audio

 

W trakcie imprezy WeLoveCars odbyłby się zawody car audio DB Drag Racing Association Poland. Wzięło w nich udział piętnastu zawodników. Reprezentant Automobilklubu Bialskopodlaskiego – Kierownik Sekcji Car Audio, Daniel Żukowski prowadzący  firmę Car Audiomaniak w Białej Podlaskiej – zdobył 3 medale:

 

I – miejsce w DB Tuning Cup klasa pro (wynik 333,8 punktów)

II – miejsce w DB Drag Racing kategoria Street Trunk (wynik 137,9dB)

II – miejsce w Bass Race klasa 120,9-129,9dB

 

 

DB Drag Racing : pomiaru dokonujemy na częstotliwości strojenia systemu audio. Wygrywa ten ,który wytworzy najwyższe ciśnienie akustyczne wewnątrz auta. Zawodnicy zostają przydzieleni do odpowiednich klas startowych. Klasa startowa uzależniona jest od mocy sprzętu, ilości subwooferów i wzmacniaczy.

 

Bass Race czyli wyścig basów. Zawodnicy sami ustalają klasę w której grają. W tej formule startujemy parami i ścigamy się do ściśle określonej granicy decybeli. Wygrywa ten zawodnik, który w ostatniej sekundzie pomiaru będzie miał wynik zbliżony do założonej granicy. W bass race ustalono następujące klasy: klasa 1 do 119,9 dB, klasa 2 do 129.9 dB, klasa 3 do 139.9 dB, klasa 4 do 149.9 dB.

 

DB Tuning Cup jak sama nazwa wskazuje test to połączenie strefy tuningowej z car audio. Sędziowie oceniają modyfikacje tuningowe według tabelki. Za każdą zmianę przydzielamy punkt. Punkty doliczamy także za jakość lakieru i czystość w komorze silnika. Oprócz tego zawodnik dostaje punkty za decybele, które generuje jego system audio na muzyce. Pierwszy pomiar dB odbywa się na drzwiach zamkniętych, a drugi na drzwiach otwartych.