W niedzielę 23 marca 2014 roku odbył się Rally Sprint o Puchar POL-LUX. Impreza była pierwszą rundą Pucharu Prezesa Automobilklubu Bialskopodlaskiego 2014.

Na starcie stanęło 25 uczestników, którzy mieli do pokonania po 3 próby sprawnościowe na 2 trasach przygotowanych na lotnisku w Białej Podlaskiej. Bezkonkurencyjnym kierowcą okazał się Artur Kulik (AK Chełmski) za kierownicą Subaru Imprezy, uzyskując aż 16 sekund przewagi nad drugim Sebastianem Malewskim (Subaru Impreza, AK Bialskopodlaski) i prawie 38 sekund przewagi nad trzecim Markiem Dziubińskim (Honda Civic, AK Biłgorajski).

Warunki atmosferyczne sprzyjały kierowcom, obyło się bez opadów deszczu, co pozwoliło maksymalnie wykorzystać przyczepność na trasie. Pod koniec zawodów wszyscy zawodnicy mogli skosztować pysznego gulaszu oraz sytego dania ze schabowym, surówką i ziemniaczkami, które zostały przygotowane przez naszego partnera – restaurację Vikking. Po ciepłym posiłku i ukończeniu zmagań na torze, zawodnicy z niecierpliwością oczekiwali wyników. Po krótkim przemówieniu Prezesa Automobilklubu Pana Marka Łysakowskiego, nastąpiło wręczenie wyróżnień najlepszym zawodnikom. Pamiątkowe dyplomy oraz medale otrzymali najlepsi kierowcy w klasach. Puchary zwycięzcom klasyfikacji generalnej wręczył przedstawiciel głównego sponsora danej imprezy, firmy POL-LUX, Marcin Stefaniuk. Serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, którzy aktywnie przyczynili się do zorganizowania imprezy: Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej, Dom-Bud, UNIQA TU, Firma Niewiadomski, AFC M. Łysakowski, Petro-Dom, BUDOMEX.

Gorące podziękowania kibicom, którzy tak licznie przybyli na lotnisko, aby obserwować zmagania zawodników. Już teraz zapraszamy na II Rundę Pucharu Prezesa AKBP 2014, podczas jej trwania zawodnicy powalczą o Puchar AFC M. Łysakowski. O szczegółach imprezy poinformujemy niebawem.

Miejsca na podium w poszczególnych klasach:

Klasa 1
1. Jakub Rutkowski – Fiat Cinquecento (14 miejsce w kl. gen.)
2. Karol Kret – Ford Festiva (23 miejsce w kl. gen.)

Klasa 2
1. Marek Dziubiński – Honda Civic (3 miejsce w kl. gen.)
2. Bartłomiej Parafiniuk – Opel Astra (16 miejsce w kl. gen.)
3. Mirosław Mościbrocki – Honda Civic (17 miejsce w kl. gen.)

Klasa 3
1. Maciej Liszewski – BMW 318 (6 miejsce w kl. gen.)
2. Arnold Długosz – Honda Civic (7 miejsce w kl. gen.)
3. Maciej Stankiewicz – Hyundai Coupe (8 miejsce w kl. gen.)

Klasa 4
1. Artur Kulig – Subaru Impreza (1 miejsce w kl. gen.)
2. Sebastian Malewski – Subaru Impreza (2 miejsce w kl. gen.)
3. Jarosław Malec – Subaru Impreza (4 miejsce w kl. gen.)

Klasa GOŚĆ
1. Tomasz Maliszewski – VW Golf II

Wyniki_Rally_Sprint_-_23.03.2014