Super Sprint

Super sprint

SUPER SPRINT to amatorskie samochodowe jazdy na czas, w zawodach może wziąć udział każdy, minimalne wymogi:
Kierowca – ukończone 18 lat, prawo jazdy kat. B, .
Pilot (udział pilota nie jest obowiązkowy) – , ukończone 17 lat (do uzyskania pełnoletności za zgodą rodziców),
Obowiązkowe wyposażenie bezpieczeństwa: kask motocyklowy lub używany w motorsporcie
Pojazd – sprawny technicznie, z ważnym badaniem technicznym i ubezpieczeniem OC, bez modyfikacji lub zmodyfikowane.
Pojazdy zmodyfikowane powinny odpowiadać regulaminom sportów samochodowych.
Opony – dopuszcza się stosowanie opon z homologacją drogową.
Obowiązkowe wyposażenie bezpieczeństwa: Trójkąt ostrzegawczy, apteczka i gaśnica samochodowa(w autach zmodyfikowanych 2kg, zamontowana na stałe).

Jest to najlepszy sposób by w bezpiecznych warunkach rozpocząć swoją przygodę ze sportem motorowym. Automobilklub Bialskopodlaski organizuje zawody na placach i parkingach oraz wyłącznych z ruchu odcinkach drogowych , długość próby do 2 km. Super sprint składa się z 3 lub więcej prób sprawnościowych na jednej lub kilku lokalizacjach wg podanych schematów prób. Pomiędzy próbami nie stosuje się punktów kontroli czasu (PKC), impreza odbywa się bez książki drogowej, kart nie jest organizowana jazda okrężna.
Rokrocznie organizowanych jest kilka imprez tego typu, zawodnicy walczą o Puchar Prezesa Automobilklubu w klasyfikacji rocznej, wyniki niektórych rund są  liczone do Pucharu Okręgu Lubelskiego w  Super Sprintach, jest to klasyfikacja która wyłania na koniec sezonu najlepszych kierowców amatorów z klubów zrzeszonych w PZM, zawody które liczą się do tej klasyfikacji są organizowane również przez inne automobilkluby okręgu lubelskiego.