Automobilklub Bialskopodlaski | akbiala.pl

Błąd
  • Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_content, 1
A+ A A-

Uwaga! Zmiana terminu KJS!

  • Opublikowano w Wydarzenia

Komunikat:

PZM ZO Lublin informuje, że OKSS pozytywnie ustosunkowała się do wniosku Automobilklubu Lubelskiego w spawie przesunięcia terminu KJS z dnia 11.10.2015r. na dzień 18.10.2015r.

Przygoński triumfatorem 4 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski

  • Opublikowano w Wydarzenia

       Jakub Przygoński, drifter, motocrossowiec, dakarowiec stanął na najwyższym podium 4 rundy Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend na lotnisku w Białej Podlaskiej. 

     W miniony weekend na lotnisku w Białej Podlaskiej, odbyła się 4 runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Imprezę w piątek wieczorem zapowiedziała wielka parada aut biorących w rundzie. Pod eskortą policji , drifterzy przejechali z lotniska na pl. Wolności w centrum Białej Podlaskiej, gdzie czekał już na nich prezydent Dariusz Stefaniuk. 

       Mimo niesprzyjających warunków, jakimi uraczyła drifterów pogoda, w sobotę na starcie pojawiło się ok 50 zawodników głodnych zdobycia najwyższych miejsc na podium. 

      Pierwszy dzień zawodów to treningi i kwalifikacje dla zawodników obu klas – Challenge i Pro. Te ostatnie odbyły się wręcz w ekstremalnych warunkach. Przez ciągle nasilające się opady, trasa zawodów zmieniła się w rwącą rzekę. Zawodnicy zmagali się już nie tylko z własnymi słabościami ale również z autami nieprzystosowanymi do „wodnych” warunków. 

       Zwycięzcami kwalifikacji w klasie Challenge został Jakub Stępień, natomiast w klasie PRO – Jakub Przygoński. 

       Niedziela przywitała zawodników słońcem, co wróżyło polepszenie warunków jazdy. I tak też się stało. Trasa przesychała a tą sytuację wykorzystali szybko drifterzy. Tumany dymu jakie generowali spod kół swoich maszyn spotkały się z aplauzem licznie przybyłej publiczności. 

       Niedziela to dzień zmagań najlepszych. 16 zawodników, wyłonionych w kwalifikacjach, z klasy Pro oraz Challenge stawało do zmagań w systemie pucharowym. 

       Jakub Stępień który wygrał kwalifikacje w klasie Challenge wszedł automatycznie do TOP8 gdzie zmierzył się z Bartoszem Ostałowskim. Bartek, po wypadku motocyklowym w którym stracił obie ręce,  jest jedynym w Polsce drifterem który swój samochód prowadzi….nogami. Potyczka tych dwóch drifterów zakończyła się wygraną dla Stępnia. 

       Jakub w TOP4 spotkał się z Dawidem Sposobem. Niebywale utalentowanym nastolatkiem który na swojej drodze wyeliminował Łukasza Kubata z STW Drift Team i Łukasza Gierasa. Sposób w tym pojedynku musiał uznać wyższość Stępnia i tym sposobem zmierzył się w walce o 3 miejsce z Jankiem Flasińskim. 

       Stępnia czekała ciężka przeprawa z świetnie jeżdżącym Bartkiem Nakończy.  Mimo wyrównanych pojedynków najwyższe miejsce na podium przypadło Stępniowi. Na drugim miejscu uplasował się Bartek Nakończy a najniższym stopniu stanął Dawid Sposób. 

        Zmagania klasy PRO to zawsze najwyższe emocje. Jakub Przygoński , najszybszy z zawodników w kwalifikacjach, już w TOP8 zmierzył się z niebywale ciężkim zawodnikiem jakim jest Marek Wartałowicz z STW Drift Team.  Wizytówką Wartałowicza jest agresja w przejazdach ale również profesorska precyzja. Mimo dogrywek w tych wyrównanych przejazdach, to właśnie Wartałowicz musiał uznać wyższość Przygońskiego. W TOP4 Przygoński trafił na  jeżdżącego w tej rundzie autem zastępczym , Jakuba Biedrzyckiego. Popularny „Biedras” mimo różnicy 1000km względem auta Przygońskiego, nie złożył rękawic i dzielnie walczył o wejście do ścisłego finału. Jednakże decyzją sędziów to właśnie Przygoński miał walczyć o najwyższe miejsce na podium z reprezentantem Łodzi – Wojtkiem Goździewiczem. Wyrównane przejazdy to obraz potyczki Goździewicz- Przygoński. Sędziowie mieli do podjęcia trudną decyzję . Obaj zawodnicy jeździli czysto, agresywnie ale tez precyzyjnie. Zwycięzca 4 rundy Driftingowych Mmistrzostw Polski został Jakub Przygoński z Orlen Team, zanim uplasował się Wojtek Goździewicz oraz na trzecim miejscu Jakub Biedrzycki z STW Drift team.  

      Zawody mimo niesprzyjającej pogody można uznać za udane. Licznie przybyła publiczność, prócz zmagań drifterów miała okazję zobaczyć driftujące ciężarówki oraz drift tricke – specjalnie skonstruowane rowerki z napędem od gokarta, przystosowane właśnie do driftu. 

Autor: Marketing | ATF Heavy Transport

 

 

Subskrybuj to źródło RSS